ProtaStructure ile Proje Hazırlama - ProtaDetails Çalışma Ortamı ve Genel Kullanım (Eğitim)

İçindekiler:
00:06 - ProtaDetails İnşaat Mühendisliği Detay Çizimleri
00:30 - CAD Özellikleri
01:26 - Çekmenüler
05:04 - Araç Çubukları
05:58 - Komut Satırı Kullanımı
06:57 - Yapı Ağacı ile ProtaStructure Çizimlerinin Otomatik Oluşturulması


ProtaDetails, akıllı donatılar, hazır çizim makroları ve ProtaStructure bağlantısı ile detay çizimlerini en hızlı şekilde üretmenizi sağlayan rakipsiz esneklikteki verimlilik odaklı CAD yazılımıdır.

Çelik İskele Sistemlerini parametrik olarak hızlıca modelleyin. Düşey, yatay ve rüzgar yükleri altında 3-B sonlu elemanlar analizi, TS standartlarına uyumlu çelik kesit tasarımı ve detay çizimleri ile iskele sistemlerini en doğru şekilde projelendirin.

Betonarme konsol istinat duvarlarını parametrik olarak oluşturun, tasarlayın ve detay çizimlerini hazırlayın.Kayma dişi, hafifletme konsolu, çift su tablası, stabilite ve toptan göçme kontrolleri, kapsamlı analiz parametreleri, donatı hesabı ve detay çizimleri ile istinat duvarlarını en güvenilir ve doğru olarak tasarlayın.

Menfezler, Güçlendirme Perdeleri, Merdivenler, Temel kademeleri, Tekil Temeller gibi hızlı tasarım ve çizim makrolarını kullanarak tek tıklamayla hesap ve detay çizimlerini oluşturun.

Merkezi Rapor Sistemi sayesinde ProtaDetails’te oluşturduğunuz tüm raporları ProtaStructure raporlarınızla birleştirin ve sıralayın.

Tasarımı tamamlanmış ProtaStructure modellerinden tüm detay çizimlerini tek dokunuşla otomatik olarak hazırlayın. Firmanıza özel başlıklı paftalar ile otomatik veya etkileşimli olarak çizimleri oluşturun ve dinamik metraj tablolarını yerleştirin.

Farklı ölçekteki detayları aynı paftada gösterin. Ölçüler, çizim ve yazı boyutları Akıllı Ölçekleme Sistemi ile otomatik ayarlanır. Çalışma esnasında birim değişikliklerini de kolayca yapabilirsiniz.

ProtaStructure’dan bağımsız olarak yapısal nesnelerle kalıp
planlarını sıfırdan oluşturun.

Akıllı Donatı Kütüphanesini kullanarak otomasyon sağlanamayan en karmaşık geometrilerde bile esnek bir şekilde donatı detay çizimlerini hazırlayın, kesit ve görünüş oluşturun. Çizim ve donatı revizyonlarında tüm kesitler, görünüşler ve metrajlar otomatik olarak güncellenir.

Alıştığınız çizim komutları ve CAD özellikleriyle günlük çizim ihtiyaçlarınızı da ProtaDetails ile çözün. DWG/DXFdesteği, komut satırı kullanımı, ölçü, katman, stil desteği ve çok daha fazlasını ProtaDetails‘te bulacaksınız.