ProtaSteel 2024 Banner
Profesyoneller için Çelik
Bağlantılar ve Detay Çizimleri
ProtaStructure modellerinin tüm çelik bağlantılarını otomatik olarak oluşturun1
ProtaStructure modellerinin tüm çelik bağlantılarını otomatik olarak oluşturun.
Bağlantı detaylarını hızlı şekilde hazırlayın
Bağlantı detaylarını hızlı şekilde hazırlayın.
Tasarım revizyonlarını modelinize otomatik olarak entegre edin
Tasarım revizyonlarını modelinize otomatik olarak entegre edin.
Genel Konstrüksiyon, parça ve marka resimlerini sorunsuz şekilde oluşturun
Genel Konstrüksiyon, parça ve marka resimlerini sorunsuz şekilde oluşturun.
Konularında uzman inşaat mühendislerinden kaliteli teknik destek alın
Konularında uzman inşaat mühendislerinden kaliteli teknik destek alın.

Genel Bakış

ProtaSteel, inşaat mühendislerinin ve konstrüktörlerin otomatik çelik bağlantıları tasarlayabilmesi ve yüksek kalitede çelik detay çizimleri oluşturması için geliştirilmiş profesyonel bir çözümdür.

ProtaSteel ile çelik detay çizimleri ve bağlantı tasarımları, ProtaStructure’dan otomatik olarak aktarılan 3-Boyutlu yapısal model üzerinde detaylı bir şekilde oluşturulabilir.

ProtaSteel'de yapısal model üzerinde çalışırken, imalata hazır detay modeli de 3-Boyutlu bir şekilde aynı zamanda hazırlanmış olur. Kapsamlı çelik bağlantı kütüphanesindeki makrolar yardımıyla çelik bağlantıları kolaylıkla tasarlayarak modelinize ekleyebilirsiniz.

Genel konstrüksiyon resimleri, parça ve marka resimlerini otomatik ve elle müdahaleye gerek kalmayacak şekilde üreterek çelik detaylandırma süresince harcadığınız zamanı kısaltın ve proje karlılığınızı en üst düzeye çıkarın.

Tüm ayrıntılarıyla detaylandırdığınız 3-Boyutlu modeli önde gelen BIM ve fabrikasyon yazılımları ile paylaşarak meslektaşlarınız ve çelik imalat atölyeleri ile işbirliğinizi en üst düzeye çıkarın.

1. 64-bit Mimari ve Geliştirilmiş Yazılım Teknolojisi

ProtaSteel 2024 artık 64-bit işletim sistemleriyle tam uyumludur. Bu da size modelleme, bağlantı tasarımı ve çelik detay çizimlerinde ve büyük modellerin yönetiminde çok daha fazla performans getirir.

64-bit Mimari ve Geliştirilmiş Yazılım Teknolojisi

2. Daha İyi bir Deneyim Sunan Yeni Ribbon Arayüzü

ProtaSteel 2024 sizi sıfırdan tasarlanmış yepyeni bir arayüzle karşılıyor. Alışkanlıklarınızdan ve verimlilikten ödün vermeden, endüstri standardı kullanım deneyimi sizleri bekliyor.

3. Otomatik Çelik Detaylandırma

Analizi ve tasarımı tamamlanmış ProtaStructure modellerini ProtaSteel'e 3-Boyutlu olarak tüm ayrıntılarıyla ve analiz sonuçlarını da içerecek şekilde aktarın ve hemen detaylandırmaya başlayın.

4. Kapsamlı Çelik Bağlantı Kütüphanesi

ProtaSteel ile Basit ve moment aktaran Cıvatalı ve Kaynaklı bağlantıları otomatik makroları kullanarak uluslararası yönetmeliklere göre tasarlayabilir ve 3-Boyutlu model üzerinde otomatik olarak yerleştirebilirsiniz.

ProtaSteel 2024’de eklenen Kolon-Kiriş Köşebent Bağlantısı, Alın Levhalı Cıvatalı Ek Yeri Bağlantısı, Boru ve Kutu Kesitler için Taban Levhası Bağlantısı, Sürekli Kirişler için Guse Moment Bağlantısı gibi yeni makrolarla var olan bağlantı kütüphanesi daha da genişletilmiştir.

5. Detaylı Bağlantı Tasarım Raporları

ProtaSteel 2024, çelik bağlantıların kapsamlı tasarım kontrollerini EC3, AISC (LRFD ve ASD) ve BS5950 şartnamelerine göre gerçekleştirerek, formülleri ve yönetmelik referanslarını içeren detaylı raporlar hazırlamaktadır.

ProtaSteel 2002’de ise var olan raporlar ek olarak yeni tasarım raporları eklenmiştir.

6. IntelliConnect: Çelik Bağlantı Tasarımlarınızı Tam Otomatik Hale Getirin

Devrimsel nitelikteki IntelliConnect ile tek tıklamayla yapıdaki tüm bağlantıları otomatik olarak oluşturun. IntelliConnect düğüm noktalarını akıllı bir şekilde değerlendirir ve sizin de tercihlerinize uyarak, çelik bağlantıları her bir düğüm noktasına özel olacak çakışmasız ve uygulanabilir bir şekilde tasarlar ve yerleştirir.

7. Verimliliği Artıran Modelleme Makroları

ProtaSteel, otomatik bağlantı makrolarına ek olarak, modelleme verimliliğinizi üst düzeye çıkaracak Kertme, Uydurma, Kesme, Kırpma, Uyarlama, Plaka, Kaynak, Cıvata, Berkitme, Bağ Plakası, Kiriş Gövde Delikleri, Otomatik Merdiven Basamakları, Korkuluk, Korkuluk Bağlantıları, Izgara ve Baklava Sac, Rüzgar Kolonu Bağlantıları, Kirişten-Kirişe Sabit Bağlantı gibi güçlü araçları sizlere sunmaktadır.

8. Modeli İmalata Hazır Hale Getirin

Çelik elemanlara ait gerekli olabilecek tüm hassas kesit ve pozisyon ayarlarını saniyeler için gerçekleştirin ve projenizi imalata hazır hale getirin. Yapısal olmayan yardımcı çelik elemanları tanımlayın. Projeye özel ve hiçbir programda otomatik modellenemeyen bağlantıları kullanıcı tanımlı levha, kaynak, cıvata ve 3B nesne/profil kesimi komutlarıyla hızlı bir şekilde oluşturun ve kütüphaneye kaydedin.

9. Genel Konstrüksiyon Resimleri

Ayrıntılı şekilde ayarladığınız görünümleri ve sizin belirlediğiniz tipik bağlantı detaylarını kullanarak dakikalar içinde genel konstrüksiyon resimlerini oluşturun. Özelleştirilebilir ölçeklendirme, etiketlendirme ve paftalama ayarlarını kullanarak kendi standartlarınızı belirleyin.

10. İmalat Resimleri

Otomatik çarpışma kontrolü, kapsamlı ve esnek pozlama seçenekleri ile marka ve parça resimlerini otomatik olarak oluşturun ve imalata gönderin.

İmalat Resimleri

11. Verileri Meslektaşlarınızla Paylaşın

İster ProtaSteel'in içerisinden çıktı alın; isterseniz çizimlerinizi endüstri standardı DWG ve DXF formatlarına çevirerek tercih ettiğiniz CAD programlarına aktarın. Tüm 3-Boyutlu modeli TeklaStructures programıyla paylaşarak imalatçılarla koordinasyonunuzu artırın.

Verileri Meslektaşlarınızla Paylaşın