Profesyoneller için Çelik Bağlantılar ve Detay Çizimleri
ProtaStructure modellerinin tüm çelik bağlantılarını otomatik olarak oluşturun1
ProtaStructure modellerinin tüm çelik bağlantılarını otomatik olarak oluşturun.
Bağlantı detaylarını hızlı şekilde hazırlayın
Bağlantı detaylarını hızlı şekilde hazırlayın.
Tasarım revizyonlarını modelinize otomatik olarak entegre edin
Tasarım revizyonlarını modelinize otomatik olarak entegre edin.
Genel Konstrüksiyon, parça ve marka resimlerini sorunsuz şekilde oluşturun
Genel Konstrüksiyon, parça ve marka resimlerini sorunsuz şekilde oluşturun.
Konularında uzman inşaat mühendislerinden kaliteli teknik destek alın
Konularında uzman inşaat mühendislerinden kaliteli teknik destek alın.

Genel Bakış

ProtaSteel, inşaat mühendislerinin ve konstrüktörlerin otomatik çelik bağlantıları tasarlayabilmesi ve yüksek kalitede çelik detay çizimleri oluşturması için geliştirilmiş profesyonel bir çözümdür.

ProtaSteel ile çelik detay çizimleri ve bağlantı tasarımları, ProtaStructure’dan otomatik olarak aktarılan 3-Boyutlu yapısal model üzerinde detaylı bir şekilde oluşturulabilir.

ProtaSteel'de yapısal model üzerinde çalışırken, imalata hazır detay modeli de 3-Boyutlu bir şekilde aynı zamanda hazırlanmış olur. Kapsamlı çelik bağlantı kütüphanesindeki makrolar yardımıyla çelik bağlantıları kolaylıkla tasarlayarak modelinize ekleyebilirsiniz.

Genel konstrüksiyon resimleri, parça ve marka resimlerini otomatik ve elle müdahaleye gerek kalmayacak şekilde üreterek çelik detaylandırma süresince harcadığınız zamanı kısaltın ve proje karlılığınızı en üst düzeye çıkarın.

Tüm ayrıntılarıyla detaylandırdığınız 3-Boyutlu modeli önde gelen BIM ve fabrikasyon yazılımları ile paylaşarak meslektaşlarınız ve çelik imalat atölyeleri ile işbirliğinizi en üst düzeye çıkarın.

Otomatik Çelik Detaylandırma

Analizi ve tasarımı tamamlanmış ProtaStructure modellerini ProtaSteel'e 3-Boyutlu olarak tüm ayrıntılarıyla ve analiz sonuçlarını da içerecek şekilde aktarın ve hemen detaylandırmaya başlayın.

Bağlantı Tasarımları

Basit ve moment aktaran Cıvatalı ve Kaynaklı bağlantıları otomatik makroları kullanarak uluslararası yönetmeliklere göre tasarlayın ve 3-Boyutlu olarak modelleyin.

Modeli İmalata Hazır Hale Getirin

Çelik elemanlara ait gerekli olabilecek tüm hassas kesit ve pozisyon ayarlarını saniyeler için gerçekleştirin ve projenizi imalata hazır hale getirin. Yapısal olmayan yardımcı çelik elemanları tanımlayın. Projeye özel ve hiçbir programda otomatik modellenemeyen bağlantıları kullanıcı tanımlı levha, kaynak, cıvata ve 3B nesne/profil kesimi komutlarıyla hızlı bir şekilde oluşturun ve kütüphaneye kaydedin.

Genel Konstrüksiyon Resimleri

Ayrıntılı şekilde ayarladığınız görünümleri ve sizin belirlediğiniz tipik bağlantı detaylarını kullanarak dakikalar içinde genel konstrüksiyon resimlerini oluşturun. Özelleştirilebilir ölçeklendirme, etiketlendirme ve paftalama ayarlarını kullanarak kendi standartlarınızı belirleyin.

İmalat Resimleri

Otomatik çarpışma kontrolü, kapsamlı ve esnek pozlama seçenekleri ile marka ve parça resimlerini otomatik olarak oluşturun ve imalata gönderin.

İmalat Resimleri

Verileri Meslektaşlarınızla Paylaşın

İster ProtaSteel'in içerisinden çıktı alın; isterseniz çizimlerinizi endüstri standardı DWG ve DXF formatlarına çevirerek tercih ettiğiniz CAD programlarına aktarın. Tüm 3-Boyutlu modeli TeklaStructures programıyla paylaşarak imalatçılarla koordinasyonunuzu artırın.