ProtaBIM 2024 Banner
Modellerinizi Önde Gelen BIM
Platformlarıyla Paylaşın ve
Senkronize Edin
Önde gelen BIM platformları ile senkronize çalışın
Önde gelen BIM platformları ile senkronize çalışın.
Proje ortaklarıyla koordinasyonunuzu artırın
Proje ortaklarıyla koordinasyonunuzu artırın.
Proje revizyonlarını kolayca tespit edin ve yönetin
Proje revizyonlarını kolayca tespit edin ve yönetin.
Tekrar eden işleri azaltın ve projeleri daha hızlı teslim edin
Tekrar eden işleri azaltın ve projeleri daha hızlı teslim edin.
Verimliliğinizi ve karlılığınızı artırın
Verimliliğinizi ve karlılığınızı artırın.
Konularında uzman inşaat mühendislerinden kaliteli teknik destek alın
Konularında uzman inşaat mühendislerinden kaliteli teknik destek alın.

Genel Bakış

ProtaBIM, ProtaStructure tarafından yönetmelik destekli olarak analizi yapılmış ve tasarlanmış olan yapısal modellerin Mimar, BIM Uzmanı, İşveren, Denetçi, Elektrik ve Mekanik Mühendisleri gibi değişik disiplinlerdeki proje ortaklarıyla paylaşılması ve senkronize edilmesi için özel olarak geliştirilmiştir.

ProtaStructure’da modellenmiş yapılara ait modelleri Autodesk Revit gibi önde gelen BIM platformları ile ‘Akıllı Nesneler’ kullanarak paylaşın. Böylece, modeli her seferinde yeniden oluşturmak için zaman kaybetmeyin.

Yapıyı modellemeye Autodesk Revit’te veya ProtaStructure’da başlayın ve çift yönlü olarak dilediğiniz kadar paylaşarak koordine edin ve güncelleyin. Tasarım süresince yaptığınız tüm değişiklikleri ve revizyonları meslektaşlarınızla anında paylaşın ve proje sürecinizi bir bütün şeklinde devam ettirin.

Projenin ilerleyen dönemlerinde oluşabilecek problemleri henüz tasarım aşamasındayken tespit edin ve bu şekilde maliyeti kontrol altına alarak verimliliğinizi artırın.

1. BIM Veri Paylaşımında Lider

Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) düşünülerek hazırlanmış program mimarisi ve paylaşım araçları, modellerinizi Autodesk Revit gibi dünyaca ünlü BIM platformları ile koordine etmenizi sağlar.

BIM Veri Paylaşımında Lider

2. Endüstri Standardı Veri Formatları Desteği

ProtaStructure IFC, SAF ve 2B/3B DXF dosyalarının ithal ve ihraç edilmesini destekleyerek, endüstri profesyonellerine modellerini Autodesk Revit, ArchiCAD, AllPlan gibi BIM platformlarıyla iki yönlü olarak paylaşma imkanı tanımaktadır.

Endüstri Standardı Veri Formatları Desteği

3. Autodesk Revit Family Eşleştirme

Autodesk Revit üzerinde ProtaStructure’a özel olarak geliştirdiğimiz eklentiyle pürüzsüz model koordinasyonu ve iki yönlü veri paylaşımı sağlayan araçlar sunuyoruz.

ProtaBIM 2024 artık şirketinizdeki BIM sürecine özel olarak kullandığınız family dosyalarını ProtaStructure kesitleriyle eşleştirmenize imkan tanıyarak, sizin iş akışınıza daha kolay entegre olmaktadır.

Autodesk Revit Family Eşleştirme

4. Analiz Modeli Paylaşımı

ProtaStructure analiz modelini OpenSees, ETABS, SAP2000, LUSAS gibi diğer genel amaçlı analiz platformlarıyla paylaşabilmeniz için analitik bağlantılar sunmaktadır.

5. Geniş Bir Yelpazeden Gelen IFC Dosyalarını İthal Edin

ProtaStructure artık diğer mimari veya yapısal programlardan gelen IFC verilerinden model oluşturabilme imkanını sizlere sunmaktadır.

Geniş Bir Yelpazeden Gelen IFC Dosyalarını İthal Edin

6. 2B DXF Referans Çizimlerinden Otomatik Model Oluşturun

ProtaBIM, yapısal kalıp planları, mimari plan gibi 2B çizimlerden 3B yapısal model oluşturmanıza olanak tanıyan teknolojileri sizlerin kullanımına sunmaktadır.

2B DXF Referans Çizimlerinden Otomatik Model Oluşturun

7. Modellerinizi 3B DXF Dosyalarından Oluşturun

3 Boyutlu DXF çizimlerinde yer alan yüzeylerle veya çizgilerle oluşturulmuş verileri de ProtaStructure yapısal modellerine çevirebilirsiniz.

8. 3B PDF İhraç

Piyasadaki PDF okuyucuları 3 Boyutlu verileri de yorumlayarak görüntüleyebilmektedirler. Bu da size PDF dosyalarının içinde daha iyi bir sunum yapma ve mobil cihazlarda dahi veri paylaşımı yapma imkanı tanır. ProtaStructure 3 Boyutlu PDF dosyaları oluşturarak bu paylaşımı yapmanıza imkan tanımaktadır.

3B PDF İhraç

9. Revit Modeli Üzerinde Değişiklikler Yapın

Revit modeliniz üzerinde ProtaStructure’da yapılan değişiklikleri otomatik olarak koordine ederek ve ek düzenlemeler yaparak tekrar ProtaStructure’a aktarın.

Revit Modeli Üzerinde Değişiklikler Yapın

10. Değişiklikleri Takip Edin

Dışarıdan gelen BIM modelinde ne gibi değişiklikler olduğunu ProtaStructure içerisinde renk kodlarıyla ve detaylı mesajlarla takip edin.

11. Hızlı Öğrenme Eğrisi: Program-İçi Öğrenme, Güleryüzlü ve Profesyonel Destek

Kullanıcılarımıza mükemmel bir ProtaStructure deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz ve bunun için çalışıyoruz. Program-içi öğrenme ve Çevrimiçi Destek Merkezimiz ile bilgi dağarcığınızı artırmayı ve sizlere pratik ve kullanıcı dostu bir teknik destek hizmeti vermeyi amaçlıyoruz.

Hızlı Öğrenme Eğrisi: Program-İçi Öğrenme, Güleryüzlü ve Profesyonel Destek