Biz Kimiz?

38 YILDIR GELECEĞİ GÜÇLENDİRİYORUZ…

1985 yılında iki kardeş Joseph Kubin ve Danyal Kubin tarafından kurulan ve hayatına mimari ve yapısal tasarım ile başlayan Prota Şirketler Grubu, mühendislik yazılım geliştirme çalışmalarına ise, aynı yıl içerisinde, Prota Yazılım’ın kurulması ile başlamıştır.

Dünya çapında 20’den fazla ofisi ve 300’ün üzerinde çalışanı bulunan firma, ilk yazılımı olan Probina Orion ile global ölçekte büyük bir başarı yakalamıştır. Bugün ülkemizin lider mühendislik, müşavirlik ve yazılım şirketlerinden biri olan Prota; 38 yılı aşkın bilgi birikimi ve tecrübesini, yenilikçi, çağdaş ve teknolojik tasarım çözümleri ile harmanlayarak müşterilerine kaliteli hizmet sunmayı hedeflemiştir. 

Binlerce mühendis, CAD teknisyeni ve proje yöneticisi tarafından 38 yılı aşkın süredir, çelik ve beton bina tasarımı, detaylandırma ve yapısal BIM projelerinde kullanılan Prota’nın teknoloji çözümleri 2014 yılında yenilenerek ProtaStructure, ProtaSteel, ProtaDetails ve ProtaBIM olarak yoluna devam etmektedir.

 
 

PROTA FARKI

Prota’da müşterilerimizi dinliyoruz ve onların istekleri doğrultusunda ürünler geliştirerek müşterilerimizin beklentilerini aşmayı hedefliyoruz. Son 10 yılda, tüm yatırımımızı Ar-Ge, Satış ve Destek ekiplerimizle tamamen pratik, kullanılabilir ürünler geliştirmeye adadık. Kullanıcı deneyimi ve müşteri memnuniyeti odaklı, kaliteli ve yenilikçi yazılımlar üretiyoruz.

Prota, araştırma ve geliştirme projelerinin sonucunda ortaya çıkan konularda hem şirket içi, hem de ülke çapında eğitim ve seminer faaliyetleri düzenlemekte ve Prota uzmanları bu projelerde bizzat eğitim vermektedir. Prota uzmanları, çeşitli ulusal ve uluslararası seminer, sempozyum ve konferanslarda araştırma konuları ile ilgili bildiriler ve bilimsel tebliğler sunmaktadır.

Ar-Ge ve mühendislik departmanımız özellikle depreme karşı güvenli tasarım ve güçlendirme konularında uluslararası düzeyde yayınladığı 100’den fazla teknik bildiri ve makaleyle mühendislik topluluğuna sürekli katkıda bulunmaktadır. Türkiye’de depreme karşı en güvenli tasarım ve güçlendirmede yazılım ve danışmanlık olarak lider konumdayız.

Tümü inşaat mühendislerinden oluşan Teknik Destek ekibimiz ve yepyeni Prota Destek Merkezi ile müşterilerimizin Prota çözümlerinden en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı oluyoruz. Dünyanın birçok yerinde bulunan tam donanımlı Prota Eğitim Merkezlerinde, müşterilerimize Prota’nın yazılım çözümleri ve mühendislik alanında uygulamalı eğitimler sunuyoruz.

MİSYONUMUZ

Yapı endüstrisi profesyonelleri için en hızlı ve en güvenilir analiz, tasarım ve detaylandırma araçlarını üretmek, şeffaflık ve kaliteden ödün vermeden otomasyon seviyesini sürekli olarak daha ileriye taşımak.

 
 

VİZYONUMUZ

Geleceği Güçlendirin.

İLKELERİMİZ

“Geleceği Güçlendirin” sloganımızdan yola çıkarak sosyal sorumluluğumuzu ve yükümlülüklerimizi yerine getirmeyi amaçlıyoruz.

Hedefimiz, en son teknolojileri kullanarak, hem ulusal hem de uluslararası düzeyde etkili hizmetler sunmak ve yüksek düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamaktır.

Prota olarak ilkelerimiz;

• Bilgi ve becerilerimizi, bilim ve teknolojideki gelişmelere paralel olarak geliştirmek

• Araştırma, geliştirme ve iyileştirmeye yönelik çalışmalar yapmak

• Güvenilir ve zamanında hizmet üretmek

• Yazılım çözümlerimizde ve çalışma birimlerimizde güncel kalite standartlarını uygulamak

• Her kademede kurum içi eğitim politikalarına titizlikle uymak

• Yenilikçiliği ve dürüstlüğü teşvik eden yönetim politikamızı sürdürmek, ekip ruhunu bu yönde daha da yaygınlaştırmak

• En üst düzeyde koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamak

• Müşteri bağlılığını yaratmak

• Faaliyetlerimizde ulusal ve yerel çevre politikalarına ve geçerli çevre yönetim standartlarına uymak

 
 

DEĞERLERİMİZ

• Yenilik

• Her Detayda Mükemmellik

• Her Adımda Şeffaflık

• Güvenilirlik

• Yüksek Mühendislik Etiği

• Tutku