ProtaStructure Suite 2024 Banner
Güvenilir Yapı Tasarımı Artık Çok
Daha Kolay ve Ekonomik
En doğru ve ekonomik çözüme hızlıca ulaşın
En doğru ve ekonomik çözüme hızlıca ulaşın.
Proje revizyonlarını kolayca yönetin
Proje revizyonlarını kolayca yönetin.
Detay çizimlerini akıllı nesnelerle tek tıklamayla hazırlayın ve paftalayın
Detay çizimlerini akıllı nesnelerle tek tıklamayla hazırlayın ve paftalayın.
Kapsamlı hesap raporlarını otomatik olarak oluşturun
Kapsamlı hesap raporlarını otomatik olarak oluşturun.
Tasarımlarınızı Türk ve uluslararası yönetmelikler ile uyumlu hale getirin
Tasarımlarınızı Türk ve uluslararası yönetmelikler ile uyumlu hale getirin.
Konularında uzman inşaat mühendislerinden kaliteli teknik destek alın
Konularında uzman inşaat mühendislerinden kaliteli teknik destek alın.

Güçlü İnşaat Mühendisliği Programı – ProtaStructure Suite

ProtaStructure, Yapı Bilgi Modellemesi, sonlu elemanlar yöntemi ve analizi, yönetmelik destekli yapı tasarımı, performans değerlendirmesi ve bina güçlendirme için özel olarak geliştirilmiş kapsamlı bir inşaat mühendisliği programıdır.

Çelik, kompozit ve betonarme yapı elemanlarını tek bir model üzerinde birlikte kullanarak, tasarım sürecinizi kolaylaştırın.

Deprem mühendisliği kapsamında Eşdeğer Deprem Yükü, Deprem İzolatörleri, Mod Birleştirme, İstinat Duvarı Hesabı, İnşaat Aşamaları, Tonoz Çatı Hesabı , P-Delta, Zemin-yapı etkileşimli analiz, Kalıp İskelesi Hesabı, 3B sonlu elemanlar analizi, doğrusal olmayan artımsal itme, doğrusal olmayan zaman-tanım alanında analiz, doğrusal elastik bina değerlendirme, riskli bina değerlendirmesi, inşaat aşamaları analizi, yer hareketi ölçekleme, FRP sargılama gibi ileri düzey analiz teknikleri ile en doğru çözüme hızlıca ulaşın.

Akıllı Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) senkronizasyonu sayesinde, projelerinizi mimarlar, işverenler ve diğer proje paydaşları ile paylaşarak revizyonları kolayca yönetin.

Çelik yapı tasarımı ile betonarme yapıların hesap ve tasarımı için ProtaDetails ve ProtaSteel’i kullanarak betonarme ve çelik detay çizimlerini otomatik olarak en yüksek kalitede oluşturun. Çelik bağlantıların hesap raporlarını ve detay çizimlerini hızlıca elde edin.

1. 64-Bit Mimari ve Modern Çalışma Ortamı

ProtaStructure 2024 64-bit işletim sistemleriyle tam uyumludur. Bu da size modelleme, analiz, tasarım ve çizim işlemlerinde daha fazla performans getirir.

ProtaStructure 2024’nin arayüzü modern standartlara uygun bir şekilde çalışma veriminizi en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır.

2. Kapsamlı Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği (TBDY 2018) Desteği

ProtaStructure’da kapsamlı Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği (TBDY 2018) desteği ile dayanıma veya şekil değiştirmeye göre tasarım ilkelerini uygulayın.

3. Kolay ve Sezgisel Kullanım

Ortak bir 3-Boyutlu model üzerinde geniş yelpazedeki betonarme ve çelik yapıları sezgisel bir şekilde modelleyin.

4. Akıllı Yapısal Nesneler

Kolon, perde duvar, kiriş, döşeme, çelik makas, aşık/kuşak, çoklu çapraz elemanları ve gergi çubuğu gibi fiziksel nesneleri kullanarak dakikalar içerisinde yapısal modeli oluşturun.

5. Gerçek Yapısal BIM

Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) düşünülerek hazırlanmış program mimarisi ve paylaşım araçları ile, model verilerini projenin erken aşamalarında işveren, yüklenici, üretici, mimari ve mekanik gibi proje gruplarıyla senkronize edin. Autodesk Revit ve TeklaStructures gibi BIM platformlarıyla veri transferi gerçekleştirin. IFC ve SAF veri transferi ile diğer disiplinler ile koordinasyon sağlayın.

Gerçek Yapısal BIM

6. Otomatik ve Esnek Yükleme Araçları

Otomatik Kırılma Çizgileri, sonlu elemanlar yük aktarımı, kar, rüzgar ve deprem yükleri ve tam otomatik yük kombinasyon sistemi ile zaman ve hız kazanın. Kapsamlı ve tam etkileşimli yük editörü ile noktasal, yayılı, alan yükleri, moment ve toprak yüklerini de içeren geniş yelpazede yükleri istediğiniz global veya lokal eksen doğrultularında uygulayın.

7. Uluslararası Birim Sistemleri (SI, Emperyal ve MKS)

Modelleme, analiz, tasarım ve detaylandırmada, yaygın olarak kullanılan SI, Emperyal ve MKS birim sistemlerini kullanın. Farklı nicelikler için farklı birimler ayarlayın; birim sistemleri arasında çalışmanızın herhangi bir anında pürüzsüz geçişler yapın.

8. En Gelişmiş Yapısal Model ve Analiz Yöntemleri

Dünya standartlarında ve literatürdeki en geçerli formülasyonları kullanan çubuk ve kabuk elemanlar, rijit bölgeler, asimetrik uç mafsalları, detaylı rijit ve esnek diyaframları içeren analiz modeli üzerinde; İnşaat Aşamaları Analizi (Sünme ve Büzülme ile), Eşdeğer Statik ve Mod Birleştirme Analizi, Doğrusal Olmayan Artımsal İtme, Sismik izolatörler gibi ileri düzey teknikleri kullanarak basitten karmaşığa tüm projelerde kolayca çözüme ulaşın.

Son görsel güncellenecek.

9. Ekonomik ve Güvenilir Tasarım

Otomatik gruplama, birleştirilmiş perdeler, çift eksenli donatı hesabı ve kapsamlı çelik tasarım kontrolleri gibi yöntemlerle farklı tasarım alternatiflerini hızlıca gözden geçirin ve en optimum seçeneğe karar verin.

10. Global Vizyon: Yeni Tasarım ve Deprem Yönetmelikleri Desteği

Betonarme ve çelik projelerinizi IBC, UBC, Eurocode (2, 3, 8), ACI318, AISC360, ASCE07, BS gibi uluslararası tasarım ve deprem yönetmeliklerine göre otomatik olarak gerçekleştirin.

11. Otomatik Rüzgâr Yükleri

BS6399-2, MS1533, ASCE07, EN1991-4, EN1991-4 SG Şartnamelerinin desteği, Negatif ve Pozitif Yönlerin otomatik üretilmesi ve Rüzgar Tüneli Test Sonuçlarının dikkate alınabilmesi ile yapınızın rüzgar yüklerini en doğru şekilde hesaplayın.

Otomatik Rüzgâr Yükleri

12. Mevcut Binaların Değerlendirilmesi ve Güçlendirilmesi

Doğrusal Olmayan Artımsal İtme, Elastik Bina Değerlendirme ve Riskli Bina Değerlendirme yöntemleriyle mevcut binaların kapsamlı değerlendirme analizlerini gerçekleştirin ve raporlarını oluşturun.

13. Bütünleşik Raporlar ve Detay Çizimleri

Tüm analiz ve tasarım raporlarını detaylı bir şekilde oluşturun ve paylaşın. Betonarme ve çelik detay çizimlerini ProtaDetails ve ProtaSteel kullanarak en yüksek kalitede ve endüstri standartlarında otomatik olarak hazırlayın.

ProtaStructure 2024 ile yeni raporlar geliştirilmiş ve mevcut olanlar daha da geliştirilmiştir.

14. Revizyon Yönetimi

Proje revizyonlarını tasarımlarınıza ve detay çizimlerinize otomatik olarak yansıtın.

15. Hızlı Öğrenme Eğrisi: Program-İçi Öğrenme, Güleryüzlü ve Profesyonel Destek

Kullanıcılarımıza ProtaStructure ile mükemmel bir inşaat mühendisliği programı deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz ve bunun için çalışıyoruz.

Yapı tasarımı kapsamında betonarme yapıların hesap ve tasarımından kalıp iskelesi hesabına, tonoz çatı ve istinat duvarı hesabından yapı bilgi modellemesine kadar birçok çözüm sunan bir inşaat mühendisliği programı geliştirmemizin yanında; program-içi öğrenme ve Çevrimiçi Destek Merkezimiz ile bilgi dağarcığınızı artırmayı ve sizlere pratik ve kullanıcı dostu bir teknik destek hizmeti vermeyi amaçlıyoruz.

Hızlı Öğrenme Eğrisi: Program-İçi Öğrenme, Güleryüzlü ve Profesyonel Destek