Güvenilir Yapı Tasarımı artık çok daha kolay ve ekonomik
En doğru ve ekonomik çözüme hızlıca ulaşın
En doğru ve ekonomik çözüme hızlıca ulaşın.
Proje revizyonlarını kolayca yönetin
Proje revizyonlarını kolayca yönetin.
Detay çizimlerini akıllı nesnelerle tek tıklamayla hazırlayın ve paftalayın
Detay çizimlerini akıllı nesnelerle tek tıklamayla hazırlayın ve paftalayın.
Kapsamlı hesap raporlarını otomatik olarak oluşturun
Kapsamlı hesap raporlarını otomatik olarak oluşturun.
Tasarımlarınızı Türk ve uluslararası yönetmelikler ile uyumlu hale getirin
Tasarımlarınızı Türk ve uluslararası yönetmelikler ile uyumlu hale getirin.
Konularında uzman inşaat mühendislerinden kaliteli teknik destek alın
Konularında uzman inşaat mühendislerinden kaliteli teknik destek alın.

Genel Bakış

ProtaStructure, Yapı sistemlerinin modellenmesi, sonlu elemanlar analizi, yönetmelik destekli tasarımı, performans değerlendirmesi ve güçlendirilmesi için özel olarak geliştirilmiş kapsamlı bir çözüm paketidir.

Çelik, kompozit ve betonarme yapı elemanlarını tek bir model üzerinde birlikte kullanarak, tasarım sürecinizi kolaylaştırın.

Eşdeğer Deprem Yükü, Mod Birleştirme, İnşaat Aşamaları, Deprem İzolatörleri, P-Delta, Zemin-yapı etkileşimli analiz, 3B sonlu elemanlar analiz modülü gibi ileri düzey analiz teknikleri ile en doğru çözüme hızlıca ulaşın.

Akıllı BIM senkronizasyonu sayesinde, projelerinizi mimarlar, işverenler ve diğer proje paydaşları ile paylaşarak revizyonları kolayca yönetin.

ProtaDetails ve ProtaSteel’i kullanarak betonarme ve çelik detay çizimlerini otomatik olarak en yüksek kalitede oluşturun.

ProtaStructure ile proje karlılığınızı en üst düzeye çıkarırken, maliyetinizi azaltın.

Kapsamlı Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği (TBDY 2018) Desteği

ProtaStructure’da kapsamlı Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği (TBDY 2018) desteği ile dayanıma veya şekil değiştirmeye göre tasarım ilkelerini uygulayın.

Kolay ve Sezgisel Kullanım

Ortak bir 3-Boyutlu model üzerinde geniş yelpazedeki betonarme ve çelik yapıları sezgisel bir şekilde modelleyin.

Kolay ve Sezgisel Kullanım

Akıllı Yapısal Nesneler

Kolon, perde duvar, kiriş, döşeme, çelik makas, aşık/kuşak, çoklu çapraz elemanları ve gergi çubuğu gibi fiziksel nesneleri kullanarak dakikalar içerisinde yapısal modeli oluşturun.

Gerçek Yapısal BIM

Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) düşünülerek hazırlanmış program mimarisi ve paylaşım araçları ile, model verilerini projenin erken aşamalarında işveren, yüklenici, üretici, mimari ve mekanik gibi proje gruplarıyla senkronize edin. Autodesk Revit ve TeklaStructures gibi BIM platformlarıyla veri transferi gerçekleştirin. IFC veri transferi ile diğer disiplinler ile koordinasyon sağlayın.

Otomatik Yük Aktarımı

Kırılma çizgileri veya sonlu elemanlarla ile projelerinizde zaman kazanın. Uluslararası ve Türk yönetmeliklerine uyumlu yük kombinasyonlarını tek tıklamayla oluşturun.

En Gelişmiş Yapısal Model ve Analiz Yöntemleri

Dünya standartlarında oluşturulmuş analiz modeli üzerinde İnşaat Aşamaları Analizi, Eşdeğer Statik ve Mod Birleştirme Analizi, Doğrusal Olmayan Artımsal İtme, Sismik izolatörler gibi ileri düzey teknikleri kullanarak basitten karmaşığa tüm projelerde kolayca çözüme ulaşın.

Ekonomik ve Güvenilir Tasarım

Otomatik gruplama, birleştirilmiş perdeler, çift eksenli donatı hesabı ve kapsamlı çelik tasarım kontrolleri gibi yöntemlerle farklı tasarım alternatiflerini hızlıca gözden geçirin ve en optimum seçeneğe karar verin.

Global Vizyon: Yeni Tasarım ve Deprem Yönetmelikleri Desteği

Betonarme ve çelik projelerinizi IBC, UBC, Eurocode (2, 3, 8), ACI318, AISC360, ASCE07, BS gibi uluslararası tasarım ve deprem yönetmeliklerine göre otomatik olarak gerçekleştirin.

Otomatik Rüzgâr Yükleri

BS6399-2, MS1533, ASCE07, EN1991-4, EN1991-4 SG Şartnamelerinin desteği, Negatif ve Pozitif Yönlerin otomatik üretilmesi ve Rüzgar Tüneli Test Sonuçlarının dikkate alınabilmesi ile yapınızın rüzgar yüklerini en doğru şekilde hesaplayın.

Otomatik Rüzgâr Yükleri

Mevcut Binaların Değerlendirilmesi ve Güçlendirilmesi

Doğrusal Olmayan Artımsal İtme, Elastik Bina Değerlendirme ve Riskli Bina Değerlendirme yöntemleriyle mevcut binaların kapsamlı değerlendirme analizlerini gerçekleştirin ve raporlarını oluşturun.

Revizyon Yönetimi

Proje revizyonlarını tasarımlarınıza ve detay çizimlerinize otomatik olarak yansıtın.

Bütünleşik Raporlar ve Detay Çizimleri

Tüm analiz ve tasarım raporlarını detaylı bir şekilde oluşturun ve paylaşın. Betonarme ve çelik detay çizimlerini ProtaDetails ve ProtaSteel kullanarak en yüksek kalitede ve endüstri standartlarında otomatik olarak hazırlayın.

Teknoloji Ortağınız

ProtaStructure, sizi rekabette öne geçirecek en son teknolojiler ve mühendislik teknikleri kullanılarak tasarlanmıştır. ProtaStructure ile işlerinizde zaman ve para kazanın.

Teknoloji Ortağınız