Neden Prota?

Bugün ülkemizin lider mühendislik ve yazılım şirketlerinden biri olan Prota; 38 yılı aşkın bilgi birikimi ve tecrübesini, yenilikçi, çağdaş ve teknolojik tasarım çözümleri ile harmanlayarak müşterilerine kaliteli hizmet sunmayı hedeflemektedir.

Uluslararası Bilinirlik

Dünya çapında 20’den fazla ofisi, 400’ün üzerinde çalışanı, 20’nin üzerinde iş ortağı ve binlerce kullanıcısı bulunan Prota, ilk yazılımı olan Probina Orion ve yeni nesil yapısal BIM tasarımı teknolojisi olan ProtaStructure ile global ölçekte büyük bir başarı yakalamıştır.

 

Mühendisler Tarafından Mühendisler için Geliştirildi

Prota için mühendislikte mükemmelliği yakalamak ve yaşadığımız dünyayı daha iyi hale getirmek bir tutkudur.

Prota Grubu aktif olarak Ar-Ge yatırımları yapmakta, uluslararası konferans bildirileri ve yayınları üretmekte ve yönetmelik komisyonlarına katılarak özellikle deprem mühendisliği konusundaki uzmanlığı ile mühendislik pratiğine katkıda bulunmaktadır.

Mühendislik ve danışmanlık firmamız olan Prota Mühendislik, otuzdan fazla ülkede havalimanları, metro hatları gibi büyük ve prestijli projelere imza atmıştır. BIM teknolojisini aktif olarak kullanarak optimizasyon ve disiplinler arası koordinasyonun kritik olduğu projelerde öncülük etmiştir.

ProtaStructure, kendi bilgi ve tecrübemizi paylaşma arzusunun bir meyvesi olarak geliştirilmiştir ve bugün dünya çapında binlerce profesyonel mühendis tarafından kullanılmaktadır.

Modern Arayüzü ile Akıcı Kullanıcı Deneyimi

ProtaStructure, tam verimlilik için özel olarak tasarlanmış modern ve kullanışlı bir kullanıcı arayüzü ile sizi karşılar.

Kusursuz Kesinlikte Modelleme ve Yükleme

Yapısal BIM modellemesine odaklanan ProtaStructure, fiziksel RC ve Çelik ve Kompozit yapı elemanlarının tek bir merkezi modelde hızlı ve sezgisel olarak tanımlanmasına izin verir. Yük oluşturma işlemleri yüksek seviyede otomatiktir. Sismik ve rüzgar yüklerinin oluşturulmasından döşeme yüklemesinin çerçevelere dağıtımına kadar tüm işlemleri tek tıkla yapabilirsiniz.

BIM İşbirliği ve Birlikte Çalışabilirlik

Açık BIM işbirliği ve bilgi paylaşımı, Prota'da temel bir ilkedir. Bu anlayış dünyanın en zorlu altyapı ve ulaşım projelerinden bazılarını ProtaStructure ile en iyi şekilde bitirebilmemize yardımcı oldu. ProtaBIM, çoğu BIM ve analiz formatlarıyla çift yönlü çalışabiliyor. Bunların arasında Revit, IFC, DXF ve diğer tanınmış BIM ve Analiz formatlarının en son sürümleri yer alıyor. Sürekli gelişen yapısıyla Prota, gelişmiş BIM teknolojisinin önde gelen sağlayıcısı olma konumunu güçlendirmeye devam ediyor.

Gelişmiş Analiz Özellikleri

Prota, bina tasarımı için önemli olan odaklı analitik yaklaşımlar sunar. Bu yaklaşımlardan bazıları temel statik, dinamik ve sonlu elemanlar analizinden doğrusal olmayan statik itme, zaman geçmişi, inşaat aşaması ve P-Delta analizleri gibi gelişmiş analiz uygulamalarıdır.

 

Yönetmelik Tabanlı Tasarım Uzmanlığı

Prota’nın uluslararası proje tasarımları üretmesi, diğer endüstri uzmanları ve kullanıcılarıyla yakın işbirliğinde olması yapısal tasarım konusundaki uzmanlığını yansıtmaktadır. ProtaStructure, sofistike ve esnek bir yapısal tasarım motoru sunarak projelendirdiğiniz binayı temelden çatıya optimize etmenizi sağlar. Tüm detaylı yönetmelik kontrolleri gerçekleştirilir ve seçtiğiniz şartnameye göre raporlanır.

Amerika, Avrupa, İngiliz standartları gibi uluslararası tasarım ve deprem yönetmelikleri desteklenmekte ve bu destek her yıl genişlemektedir.

Otomatik RC Detaylandırma Yetenekleri

Uzman mühendisler olarak, zamanın nakit olduğunu ve net, doğru, hızlı çizim üretiminin başarılı bir proje için gerekli olduğunu anlıyoruz. ProtaDetails, tüm betonarme detay çizimlerinizi tek bir tıklama ile anında oluşturmak ve düzenlemek için devrim niteliğinde bir çizim yönetim sistemidir. Sezgisel taslak oluşturma ve düzenleme komutları, çıktınıza ince ayar yapmanızı sağlar. Akıllı tasarım makroları, istinat duvarlarından kazık sistemlerine kadar diğer proje bileşenlerinin tasarımını ve detaylandırılmasını sağlar.

Profesyoneller İçin Çelik Bağlantı Tasarımı ve Detaylandırma

Günümüzde müşteriler, zamanında proje teslimi ve maliyet kontrolü sağlamak istiyor. Bunun için pratik ve verimli çelik detaylandırma gerekiyor. ProtaSteel, mühendisler ve çizim profesyonelleri için hepsi bir arada çelik detaylandırma çözümüdür. Benzersiz IntelliConnect'imiz, yapılandırılabilirliğe odaklanarak bağlantı tasarımını otomatikleştirir. Bağlantı ayrıntıları, hesaplamalar, genel çelik düzenlemesi ve montaj çizimleri dahil olmak üzere tam dokümantasyon son derece otomatiktir. Tam kesim listeleri ile verimli tedarik ve maliyet kontrolü hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

 

Çözüm Odaklı, Güleryüzlü ve Profesyonel Destek Hizmeti

Kullanıcılarımızın ProtaStructure ile en iyi deneyimi yaşamalarını hedefliyoruz. Kapsamlı Yardım Merkezimizden tutun da, program içi öğrenme sistemine kadar, ProtaStructure hakkındaki bilginizi zenginleştirmek ve Pratik, kullanıcı dostu destek hizmeti vermeyi hedefliyoruz.

Teknik destek veya eğitim konularında profesyonel destek mühendislerimiz müşterilerimizle bağlantıya geçmekten mutluluk duyacaktır. Size yardım etmek için buradayız.

İletişim için lütfen tıklayınız.