ProtaDetails 2024 Banner
Etkileşimli ve Akılı Detay Çizimleriyle
Projelerinizi Hızlandırın
Betonarme detay çizimlerini tek tuşla oluşturun ve paftalayın
Betonarme detay çizimlerini tek tuşla oluşturun ve paftalayın.
Akıllı donatılar ile özel detay çizimlerini saniyeler içinde oluşturun ve pozlayın
Akıllı donatılar ile özel detay çizimlerini saniyeler içinde oluşturun ve pozlayın.
Revizyonları tüm çizimlere dinamik olarak yansıtın
Revizyonları tüm çizimlere dinamik olarak yansıtın.
Tüm tasarım raporlarını otomatik olarak oluşturun ve paylaşın
Tüm tasarım raporlarını otomatik olarak oluşturun ve paylaşın.
Geniş tasarım kütüphanesi ile yapı bileşenlerini tasarlayın ve detaylandırın
Geniş tasarım kütüphanesi ile yapı bileşenlerini tasarlayın ve detaylandırın.
Konularında uzman inşaat mühendislerinden kaliteli teknik destek alın
Konularında uzman inşaat mühendislerinden kaliteli teknik destek alın.

Genel Bakış

ProtaDetails ile merkezi bir 3-Boyutlu model üzerinden tüm betonarme detay çizimlerini hızlı ve hatasız bir şekilde hazırlayın.

Yapısal analizi ve tasarımı tamamlanmış ProtaStructure modellerinin tüm detay çizimlerini tek tuşla oluşturun.

Basit CAD nesnelerini ve ProtaDetails’in sunduğu akıllı nesneleri birleştirerek otomatik olarak üretilmesi zor olan en karmaşık detayları bile etkileşimli ve görsel bir şekilde oluşturun.

Özel dikkat gerektiren karışık detayları akıllı donatı kütüphanesi ve otomatik metraj takip sistemi ile kolayca hazırlayın. Bir donatıya ait sayısız farklı görünüm kullanma imkanı ile değişiklikleri tüm görünümlere ve metraja otomatik yansıtın.

Ana modelde yapılan değişiklikleri revizyon yönetim sistemiyle çizimlere kolayca yansıtın.

ProtaDetails’te hazır sunulan tasarım ve çizim makrolarını kullanarak istinat duvarı, çelik iskele, temel kazıkları, merdiven gibi yapı bileşenlerini bağımsız olarak tek tuşla tasarlayıp detaylandırın.

Etkileşimli ve akıllı detay çizimleriyle projelerinizde hız kazanın, verimliliğinizi arttırarak proje karlılığınızı en üst düzeye çıkarın.

1. Otomatik Betonarme Detay Çizimleri

ProtaDetails, tasarımı tamamlanmış ProtaStructure modellerinin tüm betonarme detay çizimlerini otomatik olarak üretir ve paftalar. Bu sayede projelerinize hız ve zaman kazancı getirir.

2. Çizim Yönetimi

Detay çizimlerini farklı dosyalara ve şirket paftalarınıza otomatik olarak yerleştirin. Paftaya sığmayan kiriş detay çizimlerinin otomatik bölünmesi, esnek ölçek sistemi, kolon kesit gruplama, dinamik pozlama ve metraj gibi güçlü özelliklerle verimliliğinizi en üst düzeye çıkarın.

3. Akıllı Nesnelere Dayanan CAD

Gelişmiş CAD altyapısının üzerinde tasarlanmış Akıllı Donatı ve Detay Nesneleri ile otomasyon yapılamayan durumlarda bile çizim üretme ve düzenleme işlemlerini esnek bir biçimde gerçekleştirin.

4. Özelleştirilebilir Altyapı

Kapsamlı ayar sistemini kullanarak detay çizimlerini en ince ayrıntısına kadar özelleştirin. Sık kullandığınız ayarları şablon haline getirerek tüm projelerinizde kullanın.

5. Mühendisliğinize Değer Katın

Dinamik pozlama, otomatik donatı metrajı, kiriş donatı tabloları gibi özelliklerle projenizin en ince detaylarına hakim olun ve projenizde ekonomi sağlayın.

6. Revizyon Yönetimi

Tasarım değişikliklerini detay çizimlerine otomatik olarak yansıtın.

7. Detaylı Mühendislik Tasarım Kütüphanesi

İstinat duvarı, çelik cephe iskelesi, merdivenler, kazık temeller, kısa konsollar, yüzme havuzları gibi makrolarla bütünleşik veya bağımsız mühendislik yapılarını hesaplayın ve detay çizimlerini oluşturun.

8. Verileri Meslektaşlarınızla Paylaşın

İster ProtaDetails'in içerisinden çıktı alın; isterseniz çizimlerinizi endüstri standardı DWG ve DXF formatlarına çevirerek tercih ettiğiniz CAD programlarına aktarın.

Verileri Meslektaşlarınızla Paylaşın

9. Teknoloji Ortağınız

ProtaDetails, sizi rekabette öne geçirecek en son teknolojiler ve mühendislik teknikleri kullanılarak tasarlanmıştır. ProtaDetails ile, diğer programlarla saatlerinizi ve günlerinizi alacak detay çizim işlerinizi dakikalara indirerek zaman ve para kazanın.

Teknoloji Ortağınız