ProtaSteel 2018, Yılın İlk Çeyreğinde Kullanıcıları İle Buluşuyor

14 Aralık 2017

ProtaStructure 2018, betonarme ve çelik yapıların modellenmesi ve tasarımı için geliştirilmiş tüm rakipsiz özelliklere ek olarak, Çelik Detay Çizimleri ve Çelik Bağlantı Tasarımları için özel olarak geliştirilmiş, benzersiz ve güçlü özelliklere sahip ProtaSteel 2018 programını da kullanıcıları ile buluşturuyor.

• Çelik tasarımı ve detay çizimleri, her projede değişik ve projeye özel yapısal detay çözümleri üretmeyi gerektirir.

• Otomatik bağlantılar ve modelleme makroları çalışma verimliliğini en üst düzeye çıkarırken, hassas çözüm gerektiren standart dışı tüm detaylarda konstrüktörlerin ve mühendislerin ihtiyaç duyduğu tüm araçlar ProtaSteel'de yer alır.

• ProtaSteel, çelik konstrüksiyon projeleri ve imalatı konusunda uzman Proya Yazılım ekibi tarafından 15 yıldan bu yana geliştirilmekte olan ve sayısız projede güvenle kullanılan Comosys platformu üzerinde geliştirilmiştir.

İşte ProtaSteel 2018'in üstün özelliklerinden bazıları:

• Tüm detay çizimlerinin ve bağlantı tasarımlarının, ProtaStructure'dan otomatik aktarılan 3-Boyutlu yapısal model üzerinde, konstrüktörlerin ve mühendislerin alışkanlıklarına en uygun şekilde düzenlenmiş arayüz ve komutlarla hassas şekilde gerçekleştirilmesi.

• ProtaStructure'dan aktarılan analiz sonuçlarıyla veya sonuçlar olmadan çalışan kapsamlı parametrik bağlantı kütüphanesi ile çelik bağlantıların birkaç tıklamayla kolayca yerleştirilebilmesi.

Otomasyonu zor özel birleşimler için geliştirilmiş levha, cıvata, kaynak, kesim, delme, pah kırma, yuvarlatma gibi araçlar ile kullanıcı tanımlı bağlantıların kolayca oluşturulması ve tüm benzer noktalarda kullanılabilmesi.

• Genel modelleme imkanlarına ek olarak kesitte levha yerleştirme, otomatik berkitmeler, otomatik profil kesimi (notch ve fitting), boru profillerde balık ağzı kesim ve genel 3-boyutlu kesim komutları ile kullanıcı tanımlı bağlantıların çok daha konforlu bir şekilde oluşturulması.

• Çoğu zaman taşıyıcı sistemin bir parçası olmayan gergi çubuğu, aşık, kuşak, merdiven, damlalık aşığı gibi yardımcı çelik elemanların kolayca tanımlanabilmesi.

Akıllı model güncelleme ve Otomatik Model Kilitleme özellikleri ile ProtaStructure'da yapılan revizyonların, detay modelini bozmadan ProtaSteel'e aktarımı.

• Tüm çakışmaları hassas bir şekilde tespit eden Otomatik Çakışma Kontrolü

• Revizyonları da dikkate alan kapsamlı kullanıcı tercihlerine sahip Otomatik Parça ve Marka Numaralandırması

Genel Yerleşim Paftaları, Makas Çizimleri, Tip Bağlantı Detayları, İmalat Resimleri ve Malzeme Listelerinin çizimlerde sonradan müdahaleye gerek bırakmadan otomatik olarak hazırlanması

• İmalatçılar ile Tekla Structures™ verilerinin çift yönlü olarak paylaşımı.