Üst Yapı Projelerinde BIM - Karaköy

Seminer
31.10.2019
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Mumhane Cad. No: 21 Karaköy 34425, İstanbul

Dijital dönüşüm, yeni iş modelleri geliştiriyor; bilgiyi, kaynakları ve dijital teknolojileri yeni kombinasyonlarla birleştirerek benzersiz müşteri deneyimleri sunuyor. İnşaat mühendisliğinde dijital dönüşümün ilk adımı ise proje yönetimini kolaylaştıracak yazılımlardan geçiyor. Dijital dönüşüm, yeni iş modelleri geliştiriyor; bilgiyi, kaynakları ve dijital teknolojileri yeni kombinasyonlarla birleştirerek benzersiz müşteri deneyimleri sunuyor. İnşaat mühendisliğinde dijital dönüşümün ilk adımı ise proje yönetimini kolaylaştıracak yazılımlardan geçiyor. 

Son yıllarda mimari, altyapı ve şehir planlaması sektörleri BIM yazılımları ile dijital dönüşüme adapte oluyor. BIM teknolojisi ile yapı sektöründe her şey baştan sona kontrol altında tutuluyor. ABD’de yapılan araştırmalarda BIM yazılımları kullanılarak yapılan inşaatlarda hem maliyet %13 düşüyor hem de insana bağlı hatalar yaşanmıyor.

Prota olarak BIM’in inşaat sektöründeki dijital dönüşümünde tecrübelerimizi paylaşmak adına TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin ev sahipliğinde 30 Ekim’de Üst Yapı Projelerinde BIM başlıklı bir seminer düzenliyoruz. Saat 17:00 – 19:00 arasında gerçekleşecek olan ücretsiz seminerde İnş. Y. Müh. - Teknik Destek / BIM Mühendisi Burçin Şahinalp, İnş. Müh., Satış Mühendisi Çağlar Çubukçu ve İnş. Müh., Eğitim, Teknik Destek ve BIM Uzmanı Tolga Arçok aşağıdaki başlıklarda konuşmalar gerçekleştirecek. 

  • İnşaat Mühendisliği’nde Dijital Dönüşüm ve BIM 
  • BIM ile Koordinasyon ve Şantiye Yönetimi
  • BIM ile Yapı Analiz Süreci 

 

Kayıtlar kapanmıştır.