G&P Infra SDN BHD

“ProtaStructure’ın sunduğu gelişmiş özelliklerle verimliliğimiz ve karlılığımız %30 arttı.”

G&P Infra Sdn Bhd, 300’den fazla çalışanı ile Malezya’nın mühendislik hizmetleri sunan en büyük şirketlerinden biri, G&P Professionals Group şirketler grubunun bir parçası. Sektördeki faaliyetine 2005 yılında adım atan G&P Infra, bugün geniş bir mühendis kadrosuyla çalışmaya devam ediyor.

G&P Infra Sdn Bhd, yapısal tasarım, su kaynakları ağı tasarımı ve drenaj sistemleri tasarımı gibi çeşitli alanlarda kamuya ve özel firmalara altyapı ve mühendislik hizmetleri ile planlama, ihale yönetimi, tasarım ve danışmanlık hizmeti sunuyor.

Malezya’nın önde gelen mühendislik firmaları arasında olan G&P Infra’nın ProtaStructure ile nasıl tanıştığını, firma yöneticilerinden Loh Woei Chung şöyle açıkladı:

“Firma olarak aldığımız yapı projeleri için proje süreci stratejimizi yenilemeyi düşündüğümüz bir dönem oldu. O süreçte hem müşterilerimizin isteklerini karşılamaya yetecek, özellikle de bütçelerine uygun projeler tasarlamamızı sağlayacak hem de mimarların tasarımlarını inovatif çözümlerle ve tasarım şartnamelerine uygun şekilde hayata geçirecek bir yazılım arıyorduk. Prota Yazılım ile yollarımız bu süreçte kesişti.”

“Probina Orion ile başlayan iş birliğimiz ProtaStructure ile devam ediyor.”

Türkiye sınırlarını aşarak Malezya’ya adım attığımız dönemde Probina Orion ile bizi tercih eden G&P Infra Sdn Bhd, ProtaStructure ile yapı mühendisliği sektöründe başarılı yolculuğuna devam ediyor. Aradan geçen yıllar boyunca ProtaStructure’ın kendilerine neler kattığını sorduğumuzda ise Loh Woei Chung şöyle cevap verdi:

“ProtaStructure, modellemeden analize, tasarımdan detay çizimlerine proje süreçlerimizin tamamında ihtiyaç duyduklarımızı tek adreste bulmamızı sağlıyor. Özellikle de yapısal modelleme ve tasarım süreçlerinde verimliliğimizi ve üretkenliğimizi önemli derecede yükselttiğini söyleyebiliriz. Ayrıca teknik destek ekibinin ihtiyaç duyduğumuz her an yardımımıza koşması bizi en çok etkileyen unsurlar arasında!

“ProtaStructure ile üretkenliğimizi arttırırken proje sürecinde ihtiyaç duyduğumuz süreyi de oldukça kısalttık.”

Kapsamlı yapısıyla ProtaStructure’ı mevcut yapı mühendisliği yazılımlarından ayıran özellikleri vurgulayan Loh Woei Chung öte yandan da kolayca lisans yenileme imkanına ve otomatik gelen güncelleme bildirimlerine dikkat çekti. Loh Woei Chung’un da değindiği gibi Prota Yazılım ekibi olarak yıllar içinde ProtaStructure’ın mevcut özelliklerini geliştirmeye ve kullanıcıları yeni özelliklerle buluşturmaya devam ederken aynı zamanda da kullanıcılarımızın memnuniyetine katkı sağlayan teknik destek ve ücretsiz otomatik güncelleme gibi imkanlarda da çizgimizi bozmamaya özen gösteriyoruz.

“ProtaStructure, firma olarak yaptığımız en doğru yatırımlar arasında!”

G&P Infra Sdn Bhd, ProtaStructure ile Malezya’nın en dikkat çeken projelerine imza atmaya devam ediyor.

O2 REZİDANS, PUCHONG SOUTH, Selangor – Malaysia

O2 REZİDANS, PUCHONG SOUTH, Selangor – Malaysia
10-20 Katlı, Toplam 508 Daire Sunan 6 Blok

IRAMAWANGSA CONDOMINIUM, Kuala Lumpur – Malaysia

IRAMAWANGSA CONDOMINIUM, Kuala Lumpur – Malaysia
26 Katlı, Toplam 655 Daire Sunan 3 Blok

HILL PARK REZİDANS, KAJANG, Selangor – Malaysia

HILL PARK REZİDANS, KAJANG, Selangor – Malaysia
26 Katlı, Toplam 402 Daire Sunan 2 Blok, 9 Katlı Otopark & 3 Katlı Ofis Binası

EMERALD HILLS, ALAM DAMAI, Kuala Lumpur – Malaysia

EMERALD HILLS, ALAM DAMAI, Kuala Lumpur – Malaysia
Toplam 1559 Daire Sunan, 30 Katlı 2 Güney Kulesi ve 37 Katlı 2 Kuzey Kulesi ile Malezya’nın Kalbinde Bir Konut Kompleksi