ProtaBIM
Yapı Bilgi Sistemi için
Entegrasyon Araçları
ProtaBIM
ProtaBIM

ProtaStructure modellerini Autodesk RevitTM gibi önde gelen BIM platformları ile paylaşın ve senkronize edin.

ProtaBIM
ProtaBIM
ProtaBIM

ProtaBIM, yönetmelik destekli profesyonel analiz ve tasarımı profesyonel BIM platformlarıyla birleştirerek tasarımdan imalata devam eden döngüde önemli bir boşluğu doldurmaktadır.

ProtaBIM
ProtaBIM
ProtaBIM
ProtaBIM
ProtaBIM

Yapı Bilgi Sistemi (BIM) Nedir?

Yapı Bilgi Sistemi (BIM – Building Information Modelling), değişik disiplinlerin işbirliği içinde bulundukları tasarım sürecinin ayrı çizim paftaları olarak değil de, bir bilgisayar modeli (verisi) kullanılarak tariflenmesidir.

BIM, tek bir yazılım değildir. BIM, proje ekibi arasında model verilerinin paylaşıldığı süreçtir. Amaç, tekrarlanan işleri ve hataları en aza indirmek amacıyla proje verilerinin her bir parçasının maksimum düzeyde kullanılmasıdır.

ProtaBIM

BIM sayesinde verinin sürekliliği ve güncelliği sağlanmakta ve aynı zamanda revizyon ve üretim maliyetleri azalmaktadır.

ProtaBIM

BIM platformlarıyla veri paylaşımı günümüz mühendislik pratiğinin olmazsa olmazları arasında yer almış ve birçok ülkede BIM formatıyla proje hazırlamak ve teslim etmek artık zorunlu hale gelmiştir.

Kamu Sektörünce Finanse Edilen Projelerde:
ABD, Norveç ve Finlandiya ve Singapur’da BIM Zorunlu İngiltere 2016 yılında geçmeyi planlıyor.

İngiltere’nin geçmesindeki amaç:
Ana Maliyeti düşürmek ve Atık üretimini (karbon salınımını) %20 azaltmak.

Diğer BIM yazılımları ile bütünleşmenin başarısı, veri paylaşımının esnekliği ve kalitesi ile doğru orantılıdır. Prota, bu konuda Autodesk ile ortak projeler geliştirerek en son yenilikleri ürünlerine sürekli olarak yansıtmaktadır.